Presoterapia, masaż limfatyczny czy drenaż limfatyczny to określenia opisujące masaż wybranych części ciała poprzez rytmiczny sekwencyjny ucisk mający na celu pobudzenie limfy do krążenia w organizmie. Terapia zwana masażem uciskowym jest zalecana przy dolegliwościach zwanych obrzękiem limfatycznym, lipidowym czy ogólnie z problemami krążenia. Wynalazcą metody masażu czy drenażu limfatycznego jest duński fizjoterapeuta Emil Vodder. Od czasu opracowania tej metody (MDL) w roku 1930, stała się ona popularna i powszechnie znana na całym świecie.

http://fizjotechnologia.com/ciekawostki/metoda-voddera-jako-manualny-drenaz-limfatyczny.html

System ALANCE wykorzystuje mankiety 5-komorowe a algorytmy sterownika z wbudowaną pompą powietrza - mają na celu pobudzenie przemieszczania limfy w kierunku węzłów chłonnych gdzie zostanie ona poddana filtracji. Dzięki tym prostym zabiegom osoby cierpiące na: obrzęki ciała spowodowane wrodzonymi wadami rozwoju układu krążenia chłonki, uszkodzeniami układu chłonki lub dróg chłonnych lub będące w okresie rekonwalescencji po urazach lub przebytych operacjach są w stanie samodzielnie ulżyć sobie w dolegliwościach i powrócić do normalnego życia. 

Obrzęki powstałe po radioterapii, chemioterapii, zaburzenia krążenia żylnego, którego następstwem może być "uczucie ciężkich nóg" oraz widoczne zmiany kształtu oraz powiększenie objętości kończyn może być skutecznie łagodzone przez codzienne w pełni zautomatyzowane procesy masażu limfatycznego czy inaczej zwanego drenażem limfatycznym trwające 15 lub 30minut.

Wykorzystanie mankietu do masażu limfatycznego ręki, będzie szczególnie wskazane dla większości Kobiet po przebytej amputacji piersi i węzłów chłonnych, które codzienne powinny samodzielnie dokonywać masażu ręki aby pobudzać układ chłonki do normalnego funkcjonowania. Automatyzacja procesu masażu limfatycznego zdecydowanie poprawi funkcjonowanie układu chłonnego i zapobiegnie obrzękom prowadzącym do stanu zapalnego i konieczności przyjmowania leków lub zastrzyków rozrzedzających krew.  Poza tym w czasie automatycznego masażu można wykonywać inne czynności ograniczone tylko długością przewodów pomiędzy mankietem a sterownikiem.

Niestety, istnieją przeciwskazania do stosowania drenażu limfatycznego. Jeżeli jesteś chory na jakąkolwiek z niżej wymienionych dolegliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem specjalistą:

  • miażdżyca, głęboka zakrzepica żył głębokich, żylaki (skłonność do pękania),
  • choroba nowotworowa zlokalizowana w miejscach do masażu, zaburzenia czucia
  • niezagojone rany, stany zapalne skóry, oparzenia,
  • implanty stawów oraz silikonowe wypełnienia ciała w miejscach masażu, 
  • osteodystrofia oraz ciąża (masaż talii),
  • nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek.

Początkowo masażowi limfatycznemu poddawane były tylko kończyny dolne i górne, aktualnie rozwój tej dziedziny zaowocował również gotowymi mankietami do masażu talii (w celu modelowania sylwetki) oraz pleców i kręgosłupa dając ulgę przy bólach kręgosłupa w odcinkach szyjnym i lędźwiowym, łopatek, bioder oraz miednicy. 

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,111997,23140749,drenaz-limfatyczny-co-warto-wiedziec-o-tym-zdrowotnym-masazu.html

Koreańska marka ALANCE posiada ponad 15-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń do masażu limfatycznego, jako pierwsza na świecie zaprojektowała i wykonała matę - materac do terapii bólów pleców i kręgosłupa. Mata wraz ze sterownikem może być wykorzystywana również przez wszystkie osoby, których dolegliwości wynikają z braku ergonomicznej pozycji w czasie wielogodzinnej pracy jak np. kierowcy czy pracownicy biurowi.

 

Produkty marki ALANCE wyróżniają się jakością trwałością oraz wyglądem. Wybierając mankiety czy zestawy do masażu marki ALANCE nie musisz się wstydzić swojego wyglądu przed rodziną czy znajomymi. Korzystając z najnowocześniejszych i doskonale wykonanych mankietów wyglądasz jak modny "jogger" czy osoba dbająca o wygląd i zdrowie swojego całego ciała. Można mieć przyjemność z korzystania z produktów wyjątkowo ładnych i niezawodnych. 

 

Zestawy do masażu limfatycznego ALANCE wykorzystują sterownik GDM03 posiadający 2 automatyczne tryby napełniania komór mankietów. Pełny cykl trwa 15 lub 30 min. Mamy do wyboru 8 zakresów ciśnienia (odpowiada to zakresowi 20-520mmHg), które ustawiamy ręcznie lub przy wykorzystaniu pilota. Pierwsze masaże rozpoczynamy od zakresu pierwszego a następnie podnosimy ciśnienie masażu w zależności od reakcji naszego organizmu i samopoczucia.

Zestawy do masażu limfatycznego mogą się składać z dwóch typów mankietów np.do masażu nóg i pleców lub talii i nóg. Sterownik automatycznie rozpoznaje typ podłączonego mankietu. W czasie masażu można korzystać tylko z jednego rodzaju mankietu. 

 

Szczególne zainteresowanie Pań budzą zestawy pielęgnujące i wspomagające piękną sylwetkę czyli masaż nóg i talii. Dzięki regularnemu masażowi talii (2x 15min) udaje się modelować talię oraz wyszczuplać uda oraz ramiona pozbawiając nadmiernego celulitu. 

 

Do wybranego zestawu warto dokupić rękaw na przedramię lub do masażu nóg, zawsze można taki mankiet wykorzystać do zabiegów relaksacyjnych czy terapeutycznych po doznanych przeciążeniach czy zwichnięciach, które przydarzają się niestety bardzo często.

  

Zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny, istnieje możliwość obejrzenia lub przymierzenia wybranych mankietów firmy ALANCE w uzgodnionym terminie. Produkty sprzedawane przez firmą AQUASOL objęte są 2 letnią gwarancją producenta.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl